FAQ dla początkujących

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które pomogą Ci w rozpoczęciu przygody z jogą!
Ozdobne tło, kojarzące się z zajęciami jogi w studio Bielsko Biała.

faq

Witaj w świecie jogi!

Joga to holistyczna praktyka, która łączy ciało, umysł i duszę. Skupiająca się na równowadze, elastyczności, sile, relaksacji i duchowym rozwoju.

Joga może poprawić elastyczność, siłę mięśni, równowagę, a także przynieść korzyści psychiczne, takie jak redukcja stresu, poprawa koncentracji i zwiększenie świadomości ciała.

Nie, joga jest dla każdego, niezależnie od poziomu elastyczności. Regularna praktyka pomaga zwiększać elastyczność stopniowo.

Idealnie byłoby praktykować jogę kilka razy w tygodniu, ale nawet sporadyczna praktyka przynosi korzyści. Dostosuj harmonogram do własnych możliwości.

Nie, joga to tak naprawdę bardziej złożona praktyka rozwoju świadomości. Asany - czyli pozycje jogi, które powszechnie uznawane są za jogę - to tylko jedna z ośmiu stopni na ścieżce jogi. Tak zwana Ashtanga - ośmiostopniowa ścieżka jogi Patanjaliego zawiera w sobie praktykę  yam (zasad moralnych ), nijam ( zasad samodyscypliny ), asan ( pozycji ciała ), prajanam (kontrolę oddechu), pratyaharę (wycofanie wszystkich zmysłów), dharanę (koncentrację), dhyjanę (medytację) i w ostateczności samadhi - stan nadświadomości, do której zmierza każdy jogin.

Jeśli jesteś osobą początkującą najlepsze dla Ciebie będą zajęcia z jogi na dzień dobry, a także vinyasa dla początkujących.Możesz także spróbować zajęć Chill&Relax yoga, gdzie uczymy się medytacji i wykonujemy delikatne pozycje rozluźniające i rozciągające  kręgosłup, aby móc wysiedzieć w pozycji medytacyjnej dłuższy czas.Wszystko zależy też od tego czego szukasz, czego oczekujesz od zajęć - wszystkie rodzaje prowadzonych u Nas zajęć znajdziesz w zakładce "Nasze zajęcia"

Nie, jednak zalecane jest aby jak najczęściej się poruszać - choćby na spacerze. Joga w naszym studiu pozwoli Ci powoli wdrożyć się w delikatną zdrową aktywność, która rozciągnie Twoje stawy, mięśnie i ścięgna. Każdego dnia poczujesz się na naszych zajęciach coraz lepiej i pewniej w swoim ciele.

Tak, oczywiście. Osoby w każdym wieku mogą zacząć praktykować u nas jogę  - wszystko pod okiem nauczyciela oraz przy użyciu odpowiednich pomocy - wałków, pasków, oraz klocków.

Ważne jest, aby nie jeść ciężkich posiłków do 2 godzin przed zajęciami. Jeśli jesteś osobą początkującą i nie masz jeszcze swojej maty - to w naszym studiu możesz skorzystać z jednej z nich. Wystarczy, że weźmiesz ze sobą wygodny strój do praktyki, ewentualnie ręcznik i wodę, a także dużo uśmiechu i pozytywnego nastawienia :)

Aby być w 100% pewnym, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Większość lekarzy, fizjoterapeutów i ortopedów poleca praktykę jogi, jednak w niektórych przypadkach joga może być dla Ciebie nieodpowiednią formą ruchu. Pamiętaj, aby przed praktyką poinformować nas o swojej dolegliwości - w trakcie zajęć otrzymasz wskazówki których asan należy unikać.

Przed zajęciami poinformuj nas o tym, otrzymasz informację na temat asan, których nie powinnaś/powinieneś wykonywać. Prowadzone przez nas zajęcia jogi nie obciążają nadmiernie serca, a w przypadku wysokiego nadciśnienia nie są wskazane pozycje odwrócone.

Każdy trymestr wymaga odpowiedniego doboru asan, w naszym studiu nie prowadzimy zajęć jogi dla kobiet w ciąży, natomiast jeśli szukasz wyciszenia i relaksu polecana praktyka dla Ciebie to Chill&relax joga, gdzie możesz nauczyć się podstaw medytacji oraz wykonywać delikatne pozycje, które pozwolą Ci zrelaksować kręgosłup.

Oczywiście! Joga jest dla każdego - coraz więcej mężczyzn zaczyna ją praktykować, także nie obawiaj się zacząć. Jeśli chcesz podwyższyć poziom spokoju, być silniejszym od stresu, oraz być bardziej świadomym swoich emocji i ciała, a przy okazji praktykować jogę w towarzystwie kobiet ( większość grupy to kobiety - co korzystnie wpływa na spokój ) to zapraszamy Cię do nas!

Tak. Zapisz się na wybrane zajęcia poprzez zakładkę “ Dołącz do Nas”, a następnie “ Zobacz grafik”. Znajdziesz tam wszystkie zajęcia, a także dostępną ilość miejsc. Po kliknięciu przycisku “ Zapisz się” będziesz także mogła/mógł kupić karnet.

Wszystkie rodzaje prowadzonych u nas zajęć znajdziesz w zakładce “ Nasze zajęcia

Tak. Aby wziąć udział w zajęciach jogi w naszym studiu musisz mieć ukończone 16 lat i podpisaną zgodę rodzica.

Na odwołanie uczestnictwa w zajęciach masz 6 godzin przed zajęciami. Pamiętaj o tym, aby nie stracić wejścia z karnetu.

Tak - karnety w "Kaya Yoga" są papierowe i wirtualne tzn. znajdują się na Twoim koncie na stronie https://fitssey.com/pl które zakładasz po kliknięciu w grafiku w przycisk „Zapisz się” , znajdujący się przy wybranych zajęciach.

Podczas zapisu na wybrane zajęcia musisz się zalogować lub założyć konto podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który otrzymasz mail zwrotny z potwierdzeniem rejestracji.
UWAGA, dane do logowania na stronie https://fitssey.com/pl, otrzymasz w osobnym mailu wysłane z adresu: no-reply@fitssey.com Sprawdź spam!
Podczas procesu zapisywania się na zajęcia zostaniesz poproszony/a o wybór karnetu. Możesz zapisać się na wybrane zajęcia tylko dokonując wcześniej opłaty za nie.
Po dokonaniu płatności karnet od razu pojawia się na twoim koncie. Widzisz na jakie zajęcia jesteś zapisany, ile zostało ci jeszcze zajęć w karnecie, do kiedy jest ważny. Pamiętaj, że masz 6 godzin na wypisanie się z zajęć, inaczej twoje wejście przepadnie!

Tak, zajęcia są prowadzone w taki sposób, że możesz dołączyć kiedykolwiek zechcesz.

Możesz przyjść w dowolnym momencie. Zapoznaj się z regulaminem naszego studia. Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest akceptacja regulaminu. Przed zajęciami poprosimy Cię o podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem. Pamiętaj, aby pierwszy raz przyjść 20 minut przed zajęciami, aby nas poznać, zaparkować, dopełnić formalności, odebrać karnet, a także na spokojnie przygotować się do zajęć i zrelaksować na sofie z herbatką w ręku :)

Tak - każda praktyka odbywa się na boso. Niektóre zajęcia są bardziej relaksacyjne, dlatego czasem możemy zostać w ciepłych skarpetach - zadbaj o swoje ciepło podczas ostatniej praktyki zaopatrując się w przyjemne skarpety, które umożliwią Ci 100% relaksu.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Napisz do nas

Z chęcią pomożemy w wyborze zajęć oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości!
Ozdobne tło, kojarzące się z zajęciami jogi w studio Bielsko Biała.
Ozdobne tło, kojarzące się z zajęciami jogi w studio Bielsko Biała.
Joga Bielsko-Biała Studio Kaya Yoga
Pokochaj świat jogi w Bielsku-Białej, zadbaj o zdrowie, zapanuj nad emocjami i osiągnij spokój ducha.

Kontakt

Copyright ©2024 Kaya Yoga - Katarzyna Pasławska - Joga Bielsko-Biała Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyjazd z Jogą i InnerDance


Dołącz do Wyjątkowego Wyjazdu transformującego Twoje Życie!

Marzysz o pełnym relaksie i harmonii ciała oraz umysłu? Marzysz o odcięciu się od świata i pracowaniu tylko i wyłącznie nad podniesieniem swoich wibracji?
Zapraszamy na niepowtarzalne warsztaty jogowe w malowniczej Wyspowej Dolinie, gdzie nie tylko nauczysz się medytować w ciszy o poranku, lecz również doświadczysz kilku oczyszczających sesji niesamowitego przeżycia InnerDance !
Zaledwie 2 godziny drogi od Bielska przeżyj głęboką przemianę w otoczeniu piękna natury.

Termin: 14-18 sierpnia 2024
×