Jak nauczyć się medytacji?

Medytacja pomaga w zwiększeniu świadomości i docenieniu tego, co posiadasz. Skupienie na obecnej chwili odpręża zatrzymując gonitwę myśli.

O nas

Nasze podejście

Sposób w jaki nauczam, polega początkowo na skupieniu uwagi na oddechu (pranajama), a następnie na skanowaniu własnego ciała „wewnętrznym wzrokiem”.
Prowadzę Cię w taki sposób, abyś doświadczał krok po kroku danej chwili taką jaka jest w rzeczywistości, doświadczał własnych uczuć i myśli bez utożsamiania się z nimi i osądzania siebie, a wreszcie na wykształceniu w sobie "obserwatora" - czyli inaczej odseparowania się od wszystkiego co nazywasz “Ja” w świecie zmysłów.
Praktyka ta pomoże Ci w zwiększeniu świadomości i docenieniu tego, co posiadasz. Uwaga poświęcona chwili obecnej, pozwala na odpoczynek od nadmiernego myślenia o przeszłości lub przyszłości, co uwalnia niesamowite pokłady energii.

Medytacja

Co to jest medytacja?

Według różnych źródeł Medytacja to:
 • Obserwowanie własnych myśli, emocji i ciała (ogólne źródła wschodnie)
 • "Zaznajomić się z..." (źródła typowo Tybetańskie)
 • Wycofanie zmysłów do wewnątrz (źródła Indyjskie)
 • Droga do Oświecenia (większość źródeł)
Medytacja to praktyka, która prowadzi nas do odkrywania wewnętrznej harmonii i spokoju. Rozpoczyna się od skupienia na oddechu w celu stopniowego zagłębienia się w chwili obecnej.
Poprzez skanowanie własnego ciała "wewnętrznym wzrokiem", uczymy się doświadczać teraźniejszości taką, jaka jest, bez oceniania czy utożsamiania się z myślami i emocjami, które nas nawiedzają. Celem jest wytworzenie postawy obserwatora, który może oddzielić się od tego, co zazwyczaj identyfikujemy jako "Ja". Ta praktyka prowadzi do zwiększenia świadomości własnego ciała, umysłu i emocji, a także do docenienia bogactwa, jakie już posiadamy. Skupienie uwagi na teraźniejszości daje nam odpoczynek od natłoku myśli o przeszłości i przyszłości, uwalniając niesamowite pokłady energii.

Co daje medytacja?

Oto kilka wyróżnionych zalet praktykowania medytacji:
 • Uspokaja
 • Uodparnia na stres
 • Zwiększa samoświadomość
 • Pomaga w zauważeniu, rozpoznaniu i uwalnianiu negatywnych emocji
 • Pogłębia pozytywne emocje, takie jak radość, szczęście i wdzięczność
 • Pozwala na refleksyjne odkrycie siebie (prawdy) i swoich potrzeb
 • Jest skuteczną pomocą w radzeniu sobie z depresją i niepokojem
Joga Bielsko-Biała Studio Kaya Yoga
Pokochaj świat jogi w Bielsku-Białej, zadbaj o zdrowie, zapanuj nad emocjami i osiągnij spokój ducha.

Kontakt

Copyright ©2024 Kaya Yoga - Katarzyna Pasławska - Joga Bielsko-Biała Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyjazd z Jogą i InnerDance


Dołącz do Wyjątkowego Wyjazdu transformującego Twoje Życie!

Marzysz o pełnym relaksie i harmonii ciała oraz umysłu? Marzysz o odcięciu się od świata i pracowaniu tylko i wyłącznie nad podniesieniem swoich wibracji?
Zapraszamy na niepowtarzalne warsztaty jogowe w malowniczej Wyspowej Dolinie, gdzie nie tylko nauczysz się medytować w ciszy o poranku, lecz również doświadczysz kilku oczyszczających sesji niesamowitego przeżycia InnerDance !
Zaledwie 2 godziny drogi od Bielska przeżyj głęboką przemianę w otoczeniu piękna natury.

Termin: 14-18 sierpnia 2024
×